Multi - Grand - Inter Champion, Multiple BIS
CZRR-Club Champion in memoriam
Ador Bukama
(03/06/1995 - 15/09/2003)
HD 0/0, Elbow 0/0, OCD 0/0, full dentition
Tested in the age of 7years: Heart&Eyes Clear, Thyroid-Normal

PEDIGREE
database

Dog of the Year 1997 & 1998
First Slovak RR approved for hunting
Sire and Progeny winner 2003
** Sire of many Champions **

Pics from Shows    Photogallery

multiple Winner

multiple BIS

multiple BOB

Multichampion

ADOR ridge

ADOR

Ador was our first dog. Before he came to our family, we knew nothing about dogs. Even he could'nt speak, we always knew what is he talking to us and he always knew what are we talking about. For us he was like human, proper member of our family. He made us better. He brought to our family tranquillity and peace. We are very thankful to him for everything he gived to us. It was beautiful to spend 8,5 years with him. We loved him very much and he knew it. 
He was happy and full of power until his last day (see pics). He left us at home, well-content, in company of his closests, in our hugs. We miss him very much. He will always be in our memories.

Spomienka na Adora

15.IX.2003 nám v náručí vydýchol a opustil nás pes veľkého srdca - ADOR BUKAMA. 

Ador bol a asi aj navždy zostane najrozporuplnejšou osobnosťou medzi ridžbekmi.
Bol to veľký a krásny pes mnohými pre svoju veľkosť zatracovaný a naopak - mnohými pre svoju osobnosť a kľud milovaný a obdivovaný.
Bol to naozajstný “pán pes“, ktorý si svojou silou osobnosti, rozvahou a kľudom získal srdcia nielen ľudí, ale aj psov rôznych plemien a veľkostí. Dokázal si získať pre hru aj dospelých psov, kone, ba aj kravičku, ktorej v mladosti rád vylizoval vemeno. Ignoroval agresívnych a nervóznych psov. Celý svoj život sa pohyboval na voľno, bez vodítka a nikdy sa nezaplietol do žiadnej šarvátky. Naopak, inštinktívne chránil slabších. Mal obrovské srdce plné lásky. Miloval teplo slnka, vôňu lesa, nespútaný beh poliami a rád sa chladil v mlákach. Zo všetkého najviac miloval svoju rodinu a svoje bruško. Mal v ňom neustále dieru. Na túto svoju slabosť žiaľ aj doplatil.
Z dievčat mu najviac učarovala jeho prvá láska z afriky - Naty. Má s ňou veľa detí úžasnej povahy.

Čo nemal Ador rád? - Výstavy.
Vždy si odtrpel atmosféru výstav, lebo sa tešil na odmenu, ktorá mu bola sľúbená. Napriek tomu sa vystavoval majestátne. Nikdy nesklamal, vždy nám urobil to, čo nám na očiach videl. Stal sa víťazom poľovných skúšok, čím sa zapísal do histórie ako prvý poľovne upotrebiteľný pes - ridgeback v CZ a SK.
Bol šampiónom viacerých krajín a medzinárodným šampiónom krásy, viacnásobným víťazom súťaže Pes roka.

Žiadne trofeje a úspechy však nevyvážia čas, ktorý sme spolu s Adorkom strávili a o ktorý sme prišli jeho stratou. Verím, že nemôže zmiznúť len tak v mihu okamihu niečo tak silné akou bola naša vzájomná láska. Ador preto žije naďalej v našich srdciach i v srdciach tých, ktorí na neho spomínajú.

Prajem si, aby všetci ridgebaci a ich majitelia na svete mali tak krásny a citovo bohatý život aký sme mali my s Adorom. Bol to jedinečný, veľmi múdry a veľký "pán pes". Sme mu veľmi vďační za prekrásnych a plnohodnotných 9 rokov života! Ador našu rodinu urobil nielen šťastnou, ale aj lepšou.

Je zázrak mať, a zároveň veľkou bolesťou stratiť psa tak veľkej osobnosti.
Ďakujem všetkým hviezdičkám na nebi že Ador bol a navždy ostal práve náš!

Monika, Richard, Radka, Marko,
Bongo a Perlička

 

Autorské práva: M. Tušanová.
Kopírovanie ktorejkoľvek časti tejto prezentácie len so súhlasom majiteľa autorských práv!
Web Design by Monika © 2002

TUSANI kennel: www.rr.sk/tusani

 

 

 


[Home]