JE RIDGEBACKOM V ZIME ZIMA?

Chráňte zdravie svojho psíka a predíďte

Mnohí sú toho názoru, že pes sa nepotrebuje chrániť pred zimou, a že zimné kabátiky sú len pre malých psov. Omyl!!!
Je pravdou, že v kynologických predajniach nie sú v ponuke kabátiky pre všetky veľkosti plemien, ale to neznamená, že ho všetky, hlavne krátkosrsté psy pri nízkych a dlhotrvajúcich mrazoch nepotrebujú. Všetky krátkosrsté plemená sú náchylné k prechladnutiu.
Nie každý pes si na zimné obdobie tvorí rovnako hustú podsadu, ktorá ho čiastočne chráni. Hlavne psy, ktoré žijú s nami dnu, si nevytvoria dostatočnú podsadu.

Aj keď je pes od malička vonku a je zvyknutý na chlad, môže prechladnúť a spôsobiť si vážne zdravotné ťažkosti, pričom najviac ohrozené sú ľadviny.

Kým má pes voľný pohyb, prekoná bez ujmy na zdraví v zime každú kratšiu prechádzku. Sú ale situácie, keď ho budeme mať na vodítku, alebo nás bude v aute pred obchodom či reštauráciou čakať dlhšiu dobu, alebo z nejakej príčiny bude nocovať v chlade. Vtedy je dobré mať pri sebe kabátik a obliecť mu ho. V starobe nám za to bude vďačný, že sme ho tým uchránili pred problémami zo zápalových ochorení z prechladnutia a my budeme mať doma zdravého, čistotného psa.
Ako reaguje okolie na psov v kabátiku?
Zo skúsenosti psičkárov: "Ľudia sa psov v kabátikoch neboja. Z psychologického hľadiska je takýto pes pre okolie prijateľnejší, pôsobí dôveryhodnejšie a milšie, ľudia sa ich majú chuť dotýkať."

Kabátik nijako neobmedzuje psa v pohybe ani v jeho biologických potrebách.

Bohatá ponuka pekných a kvalitných kabátikov je v RR-Shope!
Monika Tušanová, 1997

Autorské práva: M. Tušanová. © 1997
Kopírovanie ktorejkoľvek časti tejto prezentácie len so súhlasom majiteľa autorských práv!